Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station US (40AJ0135US) Review
Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station US (40AJ0135US)
Amazon.com
as of April 28, 2026 16:29
Features
  • - Lenovo retail packaging includes the Ultra dock, 135W Slim tip AC adapter with 2 pin power Cord, 2 locking keys, set up poster.
  • - 4x USB 3. 1 Gen2 (10Gbps) with 1 always-on USB charging, 2x USB-C ports (10Gbps, 5V 3a power), 10/1000 Gigabit Ethernet, 2x DisplayPort 1. 4, 1x HDMI 2. 0, 1x VGA, 1x Stereo/mic combo Audio port, 1x DC-in.